Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası izle Yerli Film
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 44 Görüntülenme

Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası izle Yerli Film

Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası izle Sıradaki yerli film Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası full izle 720p 1080p çözünürlükte Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası sansürsüz izle 2k 4k ultra olarak Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası tek part izle partlarımızdan isterseniz Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası sinema çekimi izle "Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası" filmin açıklaması .Nureyev, 1961 yılında SSCB’den kaçarak Fransa’ya iltica etmesinin ardından ülkesine girişinin yasaklanmasıyla yaşadığı vatan ve aile hasretini Türkiye’de giderir. Tüm dünya basınının peşinden koştuğu Nureyev her yaz Türkiye’dedir, ancak kimsenin haberi olmaz. Nureyev, 1980’li yılların ortalarında Fethiye civarındaki Gemicikler Adası yakınlarında arazi almaya çalışmış, ancak dönemin hükümeti dünya starına istediği araziyi vermez. Buna rağmen her yaz Türkiye’ye gelen Nureyev, en yakın arkadaşı Yasemin Pirinçcioğlu’nun yardımıyla Fethiye yakınlarındaki köylerde annesine, babasına benzettiği insanlarla özlem giderir. Belgeselde, VİP Turizm Başkanı Yasemin Pirinçcioğlu, Zihni Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Güneri, işadamı Metin Fadıllıoğlu ve mimar Zeynep Fadıllıoğlu ile ünlü balerinler Hülya Aksular ve Nilay Yeşiltepe, Nureyev’in Türkiye seyahatlerindeki anılarını ve bilinmeyen yönlerini anlatıyor. Nureyev’in birçok bale gösterisinde sahne dekorunu kurgulayan, dünyaca ünlü sahne tasarımcısı İtalyan Ezio Frigerio ve Oskar ödüllü kostümcü Franca Squarcipiano da Nureyev’in sanatına ve titizliğine dair düşüncelerini paylaştılar.İki hafta süren çekimlerde, İstanbul Kapalıçarşı, Rüstem Paşa Cami, Topkapı Sarayı, Fethiye Gemiler Adası ve İzmir’in Bademli Köyü’ndeki Yasemin Pirinçcioğlu’nun evi mekan olarak kullanıldı. full film izle kalitesinde sendeizlesene.net da sinema film farkını hissedin. (Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası) yerli film burada izlenir.Teşekkür etmeyi unutmayın.
Henüz içerik eklenmemiş.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası izle


  Sıradaki yerli film Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası full izle 720p 1080p çözünürlükte Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası sansürsüz izle 2k 4k ultra olarak Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası tek part izle partlarımızdan isterseniz Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası sinema çekimi izle "Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası" filmin açıklaması .Nureyev, 1961 yılında SSCB’den kaçarak Fransa’ya iltica etmesinin ardından ülkesine girişinin yasaklanmasıyla yaşadığı vatan ve aile hasretini Türkiye’de giderir. Tüm dünya basınının peşinden koştuğu Nureyev her yaz Türkiye’dedir, ancak kimsenin haberi olmaz. Nureyev, 1980’li yılların ortalarında Fethiye civarındaki Gemicikler Adası yakınlarında arazi almaya çalışmış, ancak dönemin hükümeti dünya starına istediği araziyi vermez. Buna rağmen her yaz Türkiye’ye gelen Nureyev, en yakın arkadaşı Yasemin Pirinçcioğlu’nun yardımıyla Fethiye yakınlarındaki köylerde annesine, babasına benzettiği insanlarla özlem giderir.
  Belgeselde, VİP Turizm Başkanı Yasemin Pirinçcioğlu, Zihni Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Güneri, işadamı Metin Fadıllıoğlu ve mimar Zeynep Fadıllıoğlu ile ünlü balerinler Hülya Aksular ve Nilay Yeşiltepe, Nureyev’in Türkiye seyahatlerindeki anılarını ve bilinmeyen yönlerini anlatıyor. Nureyev’in birçok bale gösterisinde sahne dekorunu kurgulayan, dünyaca ünlü sahne tasarımcısı İtalyan Ezio Frigerio ve Oskar ödüllü kostümcü Franca Squarcipiano da Nureyev’in sanatına ve titizliğine dair düşüncelerini paylaştılar.İki hafta süren çekimlerde, İstanbul Kapalıçarşı, Rüstem Paşa Cami, Topkapı Sarayı, Fethiye Gemiler Adası ve İzmir’in Bademli Köyü’ndeki Yasemin Pirinçcioğlu’nun evi mekan olarak kullanıldı. full film izle kalitesinde sendeizlesene.net da sinema film farkını hissedin. (Rudolf Nureyev Düşlerinin Adası) yerli film burada izlenir.Teşekkür etmeyi unutmayın.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?